Categories
Сцена & Муабети

Шопингот ќе ве тресне како болест

shopingКом­пул­сив­но­то ку­пу­ва­ње прет­ста­ву­ва и мен­тал­но на­ру­шу­ва­ње, сме­та­ат пси­хо­ло­зи­те. Ку­пу­ва­ње­то, на па­си­о­ни­ра­ни­те за­вис­ни­ци од ку­пу­ва­ње им да­ва чув­ство слич­но на тоа што ал­ко­хо­лот го прет­ста­ву­ва за ал­ко­хо­ли­ча­ри­те.

Categories
Сцена & Муабети

Мајкл Даглас повторно ќе биде Гордон Геко

Michael DouglasХоливудскиот актер Мајкл Даглас ќе ја репризира после 20 години ја игра улогата на бескрупулозниот банкар Гордон Геко, лик од филмот „Wall street“.

Categories
Спорт

Мајк Тајсон повторно во рингот

Majk TajsonПоранешниот светски првак во тешка катергорија Мајк Тајсон повторно се качи на рингот.

Categories
Сцена & Муабети

Ивана Трамп се разведе…повторно

Ivana TrumpИвана Трамп (60), екс сопруга на тајкунот Доналд Трамп го оконча 4-тиот брак со младиот Росано Рубиконди.

Categories
Спорт

Челси повторно прв во Премиер лигата

CheleseaВо дербито на Премиер лигата одиграно во Лондон екипата на Роман Абрамович му нанесе пораз на Ливерпул со 2:0.

Categories
Сцена & Муабети

Мет Дејмон и Клинт Иствуд повторно заедно

Met Dejmon i Klint IstvudПосле нивниот прв заеднички филм насловен како „Invictus”, овие двајца актери повторно снимаат заедно.

Categories
Сцена & Муабети

Џоди Фостер повторно сингл

Jodie FosterДвојанта оскаровка која со години вешто го криеше својот приватен живот од очите на јавноста, сега повторно во центар на внимание.

Categories
Струга

Струшкиот „Кванташки пазар“ повторно депонија

kvantashki pazarПродавачите, отпадоци и овошје фрлаат на секаде.

Categories
Сцена & Муабети

Џејн Фонда се мажи….повторно

Jane Fonda71 година се совршена возраст за нов почеток.

Categories
Сцена & Муабети

Принцот Хари и Челзи повторно заедно?

Harry i ChelseaПринцот Хари изгледа дека си ја обнови петгодишната романса со Челзи Дејви,осум месеци откако таа го остави и тоа преку „Фејсбук“.