Tag: пејачка

Охридската оперска пејачка Миланка Новеска во средината на јули ќе има концерт во Стокхолм

Оваа успешна млада музичарка, прогласена за првенец на генерацијата  на Букерешкиот Факултет за музика и добитник и на бројни специјални музички награди во Романија. Настапувала во Националните Опера и  Радио во Букурешт.  Младата оперска певица, Миланка Новеска жнее успеси на музички план. Оваа амбициозна и посветена музичарка достојно ги преставува Охрид и Македонија на меѓународниот музички свет. Новеска својата музичка наобразба ја продолжи во Букурешт, Романија. Неодамна се стекна со дипломи, заврши два Факултети за педагогија и соло пеење. Новеска со својот талент, музички квалитет и трудољубивост...

Continue reading

Во ист ден се свршила и станала жена на годината

Познатата пејачка ја почнала годината успешно Ја доби ласкавата титула жена на годината, но и вереничкиот прстен од својот партнер Џон Маер. Подобар и поуспешен почеток на годината не можела да замисли познатата пејачка Кети Пери. На доделувањето “Elle Style Awards”, Кети се појавила со голем дијамантски прстен на раката и добила преубави комплименти од Кајли Миног. На овој настан, Кети ја добила и титулата жена на годината од страна на познатиот магазин “El”. Пејачката блескала во свилен фустан направен од Вивиен Вествуд и гордо го покажувала својот прстен. Иако неколку пати се разделуваа,...

Continue reading

Десет најпопуларни на фејсбук

Погледнете ја листата на најпосетените страни на Фејсбук   На 10-то место се наоѓа пејачот Akon чиј фејсбук профил има 52,849,693 допаѓања. Ова лето неговиот хит се свиреше во сите клубови. Веднаш зад него се наоѓа познатата пејачка Beyonce со 56,072,210 допаѓања. Таа неодамна сјаеше на годинашното доделување на Греми наградите. По цела година настапи во делови од светот, играње и вежбање, телото на убавата пејачка е доведено до совршенство! Цврст задник, затегнати нозе, минијатурен струк – Beyonce на сите сакаше да им покаже како може да бидеш секси иако е мајка во долгогодишен брак. Зад Beyonce...

Continue reading

Boni Tyler

Бони Тајлер на Евросонг

Познатата поп-пејачка Бони Тајлер ќе ја претставува Британија на Евровизија, која ќе се одржува од 14 до 18 мај во Малме, Шведска. Познатата поп-пејачка Бони Тајлер ќе ја претставува Британија на Евровизија, која ќе се одржува од 14 до 18 мај во Малме, Шведска. Почестена сум од понудата да ја претставувам мојата земја на Евровизија. Ветувам дека ќе дадам с` од себе за Британија – изјави 61-годишната пејачка, најпозната по хитот Total Eclipse of the Heart од 1983 година. Тајлер ќе настапи со песната Believe in Me, која ја напишаа американскиот текстописец Дезмон Чајлд и британските текстописци...

Continue reading

Emeli Sande

Емели Санде триумфираше на овогодинешните Britt Awards

Црномурестата поп пејачка Емили Санде ги  освои наградите за најдобар албум и најдобра британска пејачка на синоќешното доделување на Британските музички награди. Црномурестата поп пејачка Емили Санде ги  освои наградите за најдобар албум и најдобра британска пејачка на синоќешното доделување на Британските музички награди. Таа дома си замина со две признанија. -Јас сум многу среќна. Ова е неверојатно чуство. Овој албум го напишав бидејќи немав сила да го кажам јавно. Фактот дека луѓето се поврзани со овие песни ме прави да се чуствувам многу осамено- изјави Емили Санде на вчерашното доделување...

Continue reading

Aretha Frenklin

Арета Френклин наполни 70 години

Легендарната пејачка Арета Френклин го прослави 70 роденден, но воедно најави и повторна соработка со својот музички ментор Клајв Дејвис. Легендарната пејачка Арета Френклин го прослави 70 роденден, но воедно најави и повторна соработка со својот музички ментор Клајв Дејвис. На раскошната вчерашна роденденска забава, кралицата на соулот пречекала многу познати имиња како што се Дајан Соер, Ал Шарптон, пријателот и вереник Вили Вилкерсон, но и легендарниот Клајв Дејвис, продуцентот заслужен за нејзиното големо враќање во 1980-те години. -Повторно потпишав за Клајв и снимаме нов албум –...

Continue reading

Severina i Milan

Севе сака да се породи на роденденот на нејзиниот починат татко

Хрватската пејачка Северина Вучковиќ треба да се породи во вторник на роденденот на нејзиниот починат татко. И покрај тоа што лекарите строго и препорачуваат да се породи со царски рез, таа ја разгледувала можноста да се породи по природен пат и тоа во вода, начин кој сеуште не се практикувал таму. Хрватската пејачка Северина Вучковиќ треба да се породи во вторник на роденденот на нејзиниот починат татко. И покрај тоа што лекарите строго и препорачуваат да се породи со царски рез, таа ја разгледувала можноста да се породи по природен пат и тоа во вода, начин кој сеуште не се практикувал таму....

Continue reading

jolie-ceca

Анџелина Џоли сака да биде Цеца

Глумицата наводно воочила дека Цеца е најпопуларна пејачка на Балканот и би сакала да ја глуми пејачката, а воедно да режира филм за нејзиниот живот. Глумицата наводно воочила дека Цеца е најпопуларна пејачка на Балканот и би сакала да ја глуми пејачката, а воедно да режира филм за нејзиниот живот. Анџелина Џоли на филмското платно сака да го постави животот на Светлана Цеца Ражнатовиќ. “Анџелина додека го режирала филмот кој зборува за нашите простори, се интересираше за Балканот. Таа воочи дека Цеца е најпопуларна пејачка, не само во Србија туку во сите поранешни југословенски земји.”,...

Continue reading

Rijana na karneval

Ријана, полугола на карневал во родниот Барбадос

Црвенокосата пејачка дојде на Kadooment Day парадата и во секси издание се дружеше и веселеше не грижејќи се за фотографите кои верно ја пратеа. Ријана вчера одлично се забавуваше во својот роден град на Барбадос. Црвенокосата пејачка дојде на Kadooment Day парадата и во секси издание се дружеше и веселеше не грижејќи се за фотографите кои верно ја пратеа. Во црвени гаќички и градник и мрежести чорапи и со шише пијалок во рацете Ријана тотално се опушти. Не и пречеше ниту дождот кој го испра фестивалот, туку уживаше во водата, а се фотографираше и со обожавателите кои ја забележаа на парадата. Kadooment...

Continue reading

  • 1
  • 2


© All rights reserved. Powered by YOOtheme.
Back to Top
Ad