Здружението “Богојавление” се откажа од организацијата на Водици

vodiciДенеска на празникот Пречиста, традиционално се објавуваше името на новиот кум на манифестацијата. Но место тоа здружението преку соопштение ја извести јавноста дека организацијата на Водици 2016та и ја препушта на МПЦ.

Величенствениот остана без Хурем

huremАктерката која го толкува ликот на Хурем во „Величествениот“, Мерјем Узерли, се откажа од серијата која стана хит на Балканот.

Претседателот на Парагвај не сака плата

Horacio CartezОрасио Картес, новиот претседател на Парагвај се откажа од платата во корист на добротворни цели.

Адел е многу болна

adelБританската пеачка со ангелски глас Адел ги откажа сите настапи до крајот на годината бидејќи мора да оди на операција на грлото – соопшти нејзината дискографска куќа.

Бензините поевтинуваат од полноќ

benziniРегулаторната комисија на денешната седница ја коригираше цената на бензините по одлуката на Владата да ја намали акцизата.

Нетанјаху го откажа учеството на средбата на врвот за нуклеарна безбедност

Netanjahu Иран ќе биде главна тема на светската средба врвот за нуклеарна безбедност во Вашингтон на 12 и 13 април, изјави портпаролот на Стејт департментот Филип Кроули.

Манчестер Сити се откажа од Ето

Samuel EtoАнглискиот фудбалски премиерлигаш, Манчестер Сити објавил дека се откажале од идејата во своите редови да го ангажираат Самуел Ето.

Косовскиот претседател ја откажа посетата на Македонија

Fatmir SejdiuПретседателот на Косово Фатмир Сејдиу ја откажа посета на Македонија, предвидена за денеска, соопшти синоќа неговиот кабинет.

Батон се откажа од 15 милиони фунти

Jenson ButtonСамо за да го спаси тимот од големите финансиски проблеми и воедно да си осигура место во него Џенсон батон се одрече од голем дел од својата плата.

Карлос Слим се откажа од Хонда

Karlos SlimМексиканскиот милијардер Карлос Слим вечерва ги демантираше информациите дека ќе стане сопственик на Формула еден тимот Хонда, кој минатиот месец се откажа од понатамошното учество во Формула еден шампионатот.