Categories
Охрид

Креативните средношколци од „Јахја Кемал“ низ песна и костими ги презентираа светските култури

world culture showПубликата воодушевена, имаше можност да слушне за некои одамна изгубени народи, за некое друго, минато време, па дури и да поднаучи по нешто.

Categories
Сцена & Муабети

Наша, а светска

Katarina Ivanoska„Pain de Sucre“ е бренд за костими за капење кој постои од 1895 година и во изминативе децении постоење за него позираа огромен број на светски познати модели.

Categories
Сцена & Муабети

Како изгледале плажите пред појавата на бикини

bikiniКако што температурите растат, така пред сечии очи почнуваат да играат слики од море, плажа, лежалки, бранови.

Categories
Охрид

Охриѓанчињата го одбележаа Денот на шегата

aprilijada Космонаути, принцези, самовили, вештерки, бетмени беа само дел од најразличните костими со кои најмладите охриѓанчиња го одбележаа Денот на шегата.

Categories
Сцена & Муабети

Тара Лин- Летно охрабрување за сите слатки буцки

Tara Lin H&MЕдна од најпознатите манекенки за ХL модели, Тара Лин ја претстави најновата линија костими за капење, за дами со облини.

Categories
Сцена & Муабети

Ретро на плажа

bikiniИако оваа сезона како тренд се појавија монобикините (спој на бикини и едноделни костими за капење) најголемиот дел од припадничките на понежниот пол ќе се одлучат за старата добра класика.

Categories
Сцена & Муабети

Костимите за капење се како кондоми!

Franziska Von AlmzigФранциска Фон Алмциг, 31- годишната пливачка во пензија и фотомодел од време на време, остро ги критикува денешните костими за капење кои ги користата врвните пливачки имиња.

Categories
Спорт

Поради два костими без рекорд

Тeresa AlshamarШвеѓанката Тереса Алшамар во пливачкиот митинг во Сиднеј го урна светскиот рекорд на 50 метри пеперутка, но официјално истиот нема да биде признаен затоа што пливачката со себе имала облечено два костими за пливање.

Categories
Свет

Оваа година, пливачите рушат рекорди благодарение на НАСА

Оваа година, како никогаш досега, пливачите од целиот свет, рушат рекорди благодарение на НАСА

Categories
Сцена & Муабети

Сценската гардероба на Бритни Спирс на аукција

Седум од костимите кои некогашната поп-дива Бритни Спирс ги носеше на своите видео спотови и концертни настапи беа предмет на продажба на аукцијата „Рок ен Рол поп Арт“.