Tag: Дејвид

Vladimir Klicko

Кличко против Хеј на стадионот на Шалке 04

Светскиот шампион во тешка категорија Владимир Кличко ќе ја брани титулата против предизвикувачот Дејвид Хеј од Велика Британија на 20 јуни во Германија. Светскиот шампион во тешка категорија Владимир Кличко ќе ја брани титулата против предизвикувачот Дејвид Хеј од Велика Британија на 20 јуни во Германија. Мечот ќе се одржи на стадионот на фудбалскиот бундеслигаш Шалке во Гелзенкирхен, кој има капацитет од 61.000 гледачи и подвижен покрив. „Постигнавме договор со Шалке 04 и со стадионот“, изјави менаџерот на Кличко, Бернд Бенте. Преговорите меѓу двата табора траеја со месеци, а како можни...

Continue reading

David Bechcam

Дејвид Бекам го сака европскиот фудбал

Дејвид Бекам најверојатно ќе остане во тимот на Милан до крајот на сезонава, пишува спортскиот весник „Газета дело спорт“. Дејвид Бекам најверојатно ќе остане во тимот на Милан до крајот на сезонава, пишува спортскиот весник „Газета дело спорт“. Откако англискиот репрезентативец дојде во Милан минатиот месец тој треба да остане на „Сан Сиро“ до 8 март. Сепак со прикажаните игри Бекам ги плени челниците на Милан, кои посакаа да го задржат Англичанецот до крајот на сезонава. Бекам има договор со американскиот тим на Лос Анџелес Галакси, кој од 9 март ги започнува подготовките за новата сезона...

Continue reading

David Beckam

Бекам: „Едвај чекам да заиграм во Милан“

Капитенот на Лос Анџелес Галакси,  Дејвид Бекам порача дека едвај чека да започне со својата двомесечна авантура во дресот на Милан, за која верува дека ќе има позитивни ефекти врз неговата кариера. Капитенот на Лос Анџелес Галакси,  Дејвид Бекам порача дека едвај чека да започне со својата двомесечна авантура во дресот на Милан, за која верува дека ќе има позитивни ефекти врз неговата кариера. Бекам, во јануари ќе биде засилувањето на милан, а бидејќи сеуште е обврзан со договорот со американскиот тим пропадна можноста да остане со росоњетрите до на лето. „Не можам да дочекам да почнам да играм...

Continue reading



© All rights reserved. Powered by Портал ТВМ.
Back to Top