Tag: гочева

„Идила“ ќе ве освои од прва: Каролина Гочева објави нова хит песна!

Поп ѕвездата Каролина Гочева ја претстави нејзината најнова песна со наслов „Идила“ која што е во соработка со Дуке Бојаџиев и Исмаил Лумановски. Карантинските денови поп ѕвездата Каролина Гочева ги искористи за создавање на нов материјал. Таа во изминатиот период заедно со нејзиниот тим работеше на песните од новиот албум.  Пред само неколку денови Каролина на нејзиниот инстаграм профил најави нова песна што беше едно пријатно изненадување за македонската јавност.  Вчера, на својот официјален јутјуб-канал, Каролина го објави видеото за песната „Идила“, а позитивните коментари од нејзината верна...

Continue reading

Ќе не врати во едно убаво време : Каролина Гочева ќе ги отпее познатите евергрини

Една од најпознатите македонски пејачки, Каролина Гочева ги изненади своите обожаватели соопштувајќи им одлична вест. Имено, станува збор за нејзиниот нов албум на кој ќе има 11 преработки на познати македонски евергрини. Каролина Гочева најави албум со најубавите евергрини од златната ера на македонската музика. Албумот е во соработка со Дуке Бојаџиев и Исмаил Лумановски, а истиот се подготвува скоро две години. „Генијалноста на Дуке која се проткајува аранжмански низ сите единаесет нумери преку композицискиот јазик и пијаното, совршениот вокал на Каролина и импровизациската моќ низ кларинетот...

Continue reading

Гочева: Новиот албум „Извор“ го отсликува мојот музички израз последниве неколку години

После 7 одржани концерти во Скопје, познатата македонска пејачка Каролина Гочева вечерва ќе го промовира нејзиниот најнов албум, „Извор“ пред охриѓани. Концертот е во организација на Фил Продукција од каде најавија дека се е подготвено за охридската промоција. Поп дивата, најдобриот македонски вокал, Каролина Гочева, најавува незаборавен концерт за кој долго време ќе зборува во Охрид. Концертите во Охрид секогаш се убави вели таа. Ветува дека атмосферата од неодамнешниот концерт кој го имале во Скопје ќе ја пренесат и вечерва во Охрид, каде ќе биде промовиран нејзиниот најнов албум „Извор“....

Continue reading

Концерт на Каролина Гочева на 9-ти март во Охрид

Дојдете и слушнете ги песните од последниот албум на Каролина во живо Во организација на FEEL Продукција, наскоро во Охрид ќе се одржи охридска промоција на новиот албум на неповторливата Каролина Гочева „Извор“. – Дојдете и слушнете ги песните од последниот албум на Каролина во живо, а сите заедно ќе се потсетиме и на најубавите нумери од проектот „Македонско девојче“. Повторно повелете „СИТЕ ВО ОХРИД“, да се забавуваме со квалитетна музика и артисти. Ќе имаме еден фантастичен 8-мо мартовски викенд во нашиот прекрасен Охрид, порачуваат од FEEL Продукција. Концертот ќе се одржи во петок,...

Continue reading© All rights reserved. Powered by YOOtheme.
Back to Top