Tag: германија  гурдун

gudrun stajnaker

Германската амбасадорка во земјава, утре во посета на Струга

Од Општина Струга известуваат дека утре (среда),16.04 со почеток во 11 часот, во службена посета на Општина Струга ќе присуствува  Амбасадорката на Федеративната Република на Германија  Гурдун Штајнакер. Од Општина Струга известуваат дека утре (среда),16.04 со почеток во 11 часот, во службена посета на Општина Струга ќе присуствува  Амбасадорката на Федеративната Република на Германија  Гурдун Штајнакер. Во рамките на посетата, Амбасадорката Штајнакер ќе оствари средба Градоначалникот на Општина Струга, Зиадин Села. {loadposition content9}

Continue reading© All rights reserved. Powered by YOOtheme.
Back to Top