Categories
Свет

Четврти на листата на Forbes а гардероба купува на “бувљак”

Акумулираното богатство на Kamprad се проценува на 640 милијарди шведски круни

Categories
Сцена & Муабети

Мажите се како мечки на пролет

mazЖени, внимавајте! Мислевте дека само мечките се будат на пролет? Цвеќињата цветаат, дрвјата се разлистуваат, мечките се будат, и мажите исто така.

Categories
Охрид

Учениците и професорите од ОСУ„Св Климент Охридски“ во униформи

gimnazijaСредношколците и професорите од ОСУ Св. Климент Охридски со унифицирана гардероба. Учениците добија дел од облеката, а  до крајот на неделава треба да им се поделат уште полуверите. Родителите реагираат дека сумата која ја плаќаат 1947 денари за поло маичка, блуза до долги ракави и полувер е  премногу во споредба со квалитетот на облеката што го добија децата.

Categories
Сцена & Муабети

Сценската гардероба на Бритни Спирс на аукција

Седум од костимите кои некогашната поп-дива Бритни Спирс ги носеше на своите видео спотови и концертни настапи беа предмет на продажба на аукцијата „Рок ен Рол поп Арт“.