Tag: вртењето

Десет штетни навики по здравјето

Лоши навики при нервоза   Тоа што го правиме кога сме нервозни повеќе им пречи на луѓето оклу нас отколку на самите себе, но некои навики кога сме нервозни навистина штетат. Експертите откриваат зошто некои од тие навики можат да бидат лоши по нашето здравје.  – Грицкање нокти Една работа е ако грицкате нокти додека гледате некој хорор филм а друга е ако тоа ви премине во навика. Грицкањето нокти ги оштетува ноктите и кожата околу нив. Бацилите од устата се пренесуваат на кожата и обратно. Бактериите под ноктите можат да предизвикаат инфекција на непцата и грлото. Залепете леплива лента...

Continue reading

horoskop

Вашиот хороскопски знак веќе не е она што беше

Астрономи од Минестота велат дека со израмнување на ѕвездите поради гравитациското влијание на Месечината на вртењето на Земјата околу нејзината оска ќе дојде до прескокнување на еден месец во хороскопот. Астрономи од Минестота велат дека со израмнување на ѕвездите поради гравитациското влијание на Месечината на вртењето на Земјата околу нејзината оска ќе дојде до прескокнување на еден месец во хороскопот.Така на пример Рибите повеќе нема да бидат Риби, туку Водолија. “Кога некој ќе ве праша во кој знак сте родени, ве прашуваат всушност каде било Сонцето во зодијакот точно во моментот на вашето...

Continue reading© All rights reserved. Powered by YOOtheme.
Back to Top