Categories
Сцена & Муабети

Вајнхаус кремирана

Семејството Вајнхаус последното испраќање на нивната ќерка Ејми го организирало на гробиштата “Еџвербери“ во северен Лондон.

Categories
Сцена & Муабети

Ејми Вајнхаус повторно во болница

Британската соул дива хоспитализирана поради алергиска реакција на медикаменти. 

Categories
Сцена & Муабети

Сопругот на Ејми Вајнхаус доби 27 месеци затвор

Судијата Дејвид Редфорд му изрече казна од 27 месеци затвор на сопругот на британската соул дива Ејми Вајнхаус за физички напад и попречување на правда.

Categories
Сцена & Муабети

Ејми Вајнхаус на концертот во Шпанија со чаша вино во рака

Соул дивата Ејми Вајнхаус, се појави на со чаша вино во рацете за време на својот настап на “Rock in Rio”,  музичкиот фестивал, изгледаќи многу сигурно.