Tag: боинзи

Три Боинзи 737 завршиле в река

Бизарна несреќа со огромна штета Три Боинзи 737 паднале во реката Clark Fork на западот од американската сојузна држава Монтана. Имено, возот кои ги превезувал деловите за Боинг 737, излегол од шините во близина на реката, а во неа завршиле скапоцените делови од авионите, пишува Business Insider. Портпаролката на железничкиот превоз Lynda Frost рекла дека сеуште не е јасно што точно се случило за да излетаат од шините 19 вагони, особено што ваква несреќа на компанијата и се случува за прв пат. Истрагата е во тек. За среќа во овој инцидент никој не е повреден, но е направена огромна материјална...

Continue reading© All rights reserved. Powered by YOOtheme.
Back to Top