Tag: боингот

Плански и намерно срушен боингот на Malaysia Airlines

МН17 срушен во воената зона со ракета од современ систем? Доколку навистина се докаже дека патничкиот авион на летот МН17 за Куала Лумпур во воздушниот простор на Украина е срушен со ракета исфрлена од земја тоа сигурно не можело да се случи случајно. Тоа е направено намерно и плански. Неколку часа откако падна авионот се појавија нагаѓања дека авионот е срушен со ракета од моќниот руски противвоздушен систем Бук. Станува збор за систем од среден домет чии ракети ги рушат целите на висина од 25 км. со оддалеченост од 50 км. Да се погоди цивилен Боинг777 на 10.000 метри, за обучени корисници...

Continue reading

Трет ден ни трага од авионот

Петмина патници не се качиле на тој авион Судбината на патничкиот Боинг777-200ER и понатаму останува мистерија, рекол Азхарудин Абдул Рахман, шефот на малезиското цивилно воздухопловство. Рахман додава дека сите досегашни дојави за видени делови од авионот, остануваат непотврдени. И вчерашното јавување дека е пронајден дел во морето на околу 80 км, исто така е непотврдено. Роднините на патниците и на членовите на екипажот се припремаат на најлошото. Трагањето по авионот интензивно продолжува. „За жал, не пронајдовме ништо што би личело на делови од авионот“, рекол Рахман. Додал дека се вложуваат...

Continue reading

Најден дел од исчезнатиот авион?

На околу 80 км од островот То Чу Воочен е фрагмент на околу 80 км од островот То Чу, но сеуште не е потврдено дали е тоа дел од исчезнатиот боинг 777. Истрагата продолжува за патниците со лажни пасоши. Виетнамски авион кој е вклучен во истрагата по исчезнатиот авион на Малезија Ерлајнс воочил во морето предмет кој плови. Се сомневаат дека тоа би можело да е дел од Боингот кој исчезна во саботата, пишува Wall Street Journal, но сеуште се чека да се пријде поблиску и да се утврди за што се работи. Поради мрак сеуште не може да се потврди дека станува збор за делови на исчезнатиот авион. Претходно...

Continue reading© All rights reserved. Powered by YOOtheme.
Back to Top
Ad