Tag: бодрум

Силен земјотрес ги погоди островот Кос и Бодрум

Како што соопштија локалните власти, досега имало двајца загинати Силен земјотрес со магнитуда од 6,7 степени предизвика мало цунами на медитеранскиот брег во Турција. Епицентарот на земјотресот бил во близина на Бодрум, се почуствувал и на грчките острови Кос и Родос, а како што соопштија локалните власти, досега имало двајца загинати. Земјотресот се случил во 1 часот и 31 минута по полноќ. Градоначалникот на Бодрум Мехмед Кочадон во изјава за Хуриет рекол дека сè уште е рано да се прават проценки на штетите. Туристи на социјалните мрежи постираа слики од поплавени крајбрежни хотели и луѓе...

Continue reading© All rights reserved. Powered by YOOtheme.
Back to Top