Tag: боди

bilderi

Боди билдинг на плажа „Кадмо“

На плажата „Кадмо“, Охрид продефилираа убаво градени женски и машки тела, учесници во ревијалниот аматерски натпревар во боди билдинг. Ова се случува за прв пат, а организаторите од фитнес клубот „Фит Форм“, најавија дека настанот ќе прерасне во традиција. Ревијален аматерски натпревар во машка и женска конкуренција во боди билдинг на плажа Кадмо Охрид. Организатори на оваа прва од ваков карактер манифестација се од фитнес клубот „Фит Форм“,Охрид. Фитнес инструкторот Гоце Мојсоски рече дека денешниов настан е ретка можност сите посетители на плажата да видат убаво изградено тело и сметаат дека...

Continue reading

Naumoski

Бобан Наумоски , млад боди-билдер со големи амбиции

Охрид има многу таленти. Еден од нив е амбициозниот билдер 19-годишниот Бобан Наумоски,  кој неуморно вежба и постигнува одлични резултати.  “Почнав да  се натпреварувам пред две години . Сум учествувал на неколку државни натпревари „Aтлета на Р. Македонија“, каде сум освоил  први места  во Јуниорски кадети. Охрид има многу таленти. Еден од нив е амбициозниот билдер 19-годишниот Бобан Наумоски,  кој неуморно вежба и постигнува одлични резултати.  “Почнав да  се натпреварувам пред две години . Сум учествувал на неколку државни натпревари „Aтлета на Р. Македонија“, каде сум освоил  први места ...

Continue reading

diploma

Дејан Маслов, второ место на светското првенство во боди-билдинг

Првенството се одржа во Словенија. Маслов оваа награда ја освои во конкуренција од шеснаесет натпреварувачи од целиот свет. Светското првенство во боди билдинг кое се одржа во Копер –Словенија на петнаесети овој месец во организација на Интернационалната Боди-Билдинг федерација. Охрид и Македонија беа претставени од  нашиот сограѓанин Дејан Маслов кој го освои второто место. На ова светско првенство учество зедоа голем број на боди билдери од целиот свет, а во категоријата „Фитнес атлетик висока“ во која беше и нашиот репрезентативец се натпреваруваа шеснаетет натпреварувачи. За Маслов ова е...

Continue reading© All rights reserved. Powered by YOOtheme.
Back to Top
Ad