Tag: блогерка

manekenka

И со вишок килограми на модна писта

Бразил е познат по супермоделите како Адријана Лима и Жизел Бундхен. Но, изминатиот викенд тамошните писти ги завзедоа заоблени манекенки. Четириесетина девојки со раскошни облини, седми пат по ред, ги носеа моделите на “Fashion Weekend Plus Size”. Колекциите на десетина бразилски модни брендови за големи броеви, вклучуваа гламурозни вечерни фустани, венчаници, костими за капење и долна облека.Модната недела за подебели луѓе ја основаше модната блогерка Поскуз Ваз (29), која и самата учествуваше на ревијата на XXXL модели. “Иако кај нас скоро половина од луѓето се дебели, понекогаш...

Continue reading© All rights reserved. Powered by YOOtheme.
Back to Top
Ad