Tag: близинина

policija

Пронајден леш во близинa на струшкото с. Драслајца

Пронајден леш во близинa на струшкото с. Драслајца . Пронајдено безживотно тело во атарот на струшкото село  Драслајца. Случаен минувач, вчера околу 17 часот, во месноста викана Дупки пронашол леш  во напредна фаза на распаѓање. Телото е пронајдено во близина  на реката Сатеска.   Случајот е веднаш пријавен во полиција. На местото на настанот е извршен увид во присуство на Јавен обвинител и полициски екипи од СВР Охрид и Полициската станица Струга. По наредба на Јавен обвинител безживотното тело е испратено на обдукција на Судска медицина во Скопје за да се утврди идентитетот , информираат...

Continue reading© All rights reserved. Powered by YOOtheme.
Back to Top