Tag: Бланка

Blanka Vlasic

Газето на Бланка

Една од спортистките која на германските медиуми им го замати умот е хрватската атлетичарка Бланка Влашиќ и…нејзиното газе. Една од спортистките која на германските медиуми им го замати умот е хрватската атлетичарка Бланка Влашиќ и…нејзиното газе. Уредниците на германското списание BILD, меѓу најсексипилните сортски ѕвезди ја вброи и Бланка, додека на врвот беше Нивес Целзиус, исто така хрватска но не спортистка туку старлета. Причината за нејзиното место е Фино Дрпич, кој е нејзин посредник, инаку ѕвезда на клубот Карлсруе и сопруг на Јелена Карлеуша. Бланка , покрај, танцот, преркрасната...

Continue reading

Blanka Vlasic

Бланка без медал во Торино

Најголемото изненадување на 30. Европско првенство во атлетика во сала што минатиов викенд се одржа во Торино е останувањето без медал на светската првенка и олимписка вицешампионка во скок во височина, Хрватката Бланка Влашиќ. Најголемото изненадување на 30. Европско првенство во атлетика во сала што минатиов викенд се одржа во Торино е останувањето без медал на светската првенка и олимписка вицешампионка во скок во височина, Хрватката Бланка Влашиќ. Влашиќ заврши на петтото место со мизерен резултат за своето реноме од 192 см, откако три пати ја уриваше летвичката на 196 см. Златото и’...

Continue reading© All rights reserved. Powered by YOOtheme.
Back to Top
Ad