Tag: благодарна

pink

Pink е жена на годината спoред „Billboard Magazine“

Billboard, списанието посветено на музиката и музичката индустрија, ја прогласи Пинк за Жена на годината. Billboard, списанието посветено на музиката и музичката индустрија, ја прогласи Пинк за Жена на годината. Славната пејачка ќе ја прими наградата на настанот „Жените во музиката“ кој ќе се одржи на 10 декември во Њујорк. Со оглед на тоа што Пинк годинава достигна до врвот на музичката листа Hot 100 со песната „Just Give Me a Reason“, а албумот „The Truth About Love“ веднаш по објавувањето минатата година се искачи на врвот на Billboard 200, уредниците не се двоумеле при изборот. „Бев апсолутно...

Continue reading

Branka Buntaseska

Низа успеси за охриѓанката Бранка Бунташеска

Низа награди за Бранка Бунташеска. Бранка Бунташеска е охриѓанката која го преставуваше Охрид и Македонија на неколку олимпијади во Турција, и од каде се врати со сребро и злато. Таа не сака многу да зборува за своите успеси, само вели дека чест е да се претставува сопствената земја.  Од почетокот на второто полугодие Бунташеска учествуваше на повеќе регионални и државни натпревари.  Започна со регионалниот по физика, каде го освои трето место, за подоцна да оди на олимпијадата во Турција наменета за екологија,  каде освои сребрен мадал. Од последната олимпијада по турски јазик, во Анкара –...

Continue reading© All rights reserved. Powered by YOOtheme.
Back to Top