Tag: благодарејќи

patlizan

Кинезите создадоа „супер зеленчук“ во вселената

Кинески научници создадоа „супер зеленчук“ од семе испратено со сателит во вселената, благодарејќи на вселенската радијација која ги смени гените на испратените видови. Кинески научници создадоа „супер зеленчук“ од семе испратено со сателит во вселената, благодарејќи на вселенската радијација која ги смени гените на испратените видови. Од вселената со сателит се вратија џиновска краставица и домат со уште некој брзорастечки зеленчук, памук и цвеќе, добиени со помош на оваа нова техника. Научниците соопштија дека доколку се потврдат резултатите од вселенското одгледување, тоа би можело да им...

Continue reading

Doutsen Kros

Ангел на пат кон вселената

Мал придонес од човештвото кон разубавување на вселената. Холандската манекенка Дутсен Крос е една од стоте лица кои во 2014 година ќе патуваат во вселената.Ангелот на “Victoria’s Secret” ќе патува во вселената со туристичка компанија од својата земја, а на првиот комерцијален лет од групата на славни личности друштво ќе и прават Армин Ван Бурен, и наводно, Кејти Пари и Расл Бренд. “Благодарејќи на мојата работа сум ги видела најубавите места на светот, но мислам дека никогаш нема да видам нешто поспектакуларно од Земјата од вселената”, изјави манекенката. {loadposition...

Continue reading

reklama

САД: Промотивна акција – ако купиш автомобил ќе добиеш калашников

Досетлив продавач на автомобили во САД со акција кој ќе купи возило ќе добие калашников. Рекламата вродила со плод бидејќи продажбата му се зголемила благодарејќи на пушката АК-17. Досетлив продавач на автомобили во САД со акција кој ќе купи возило ќе добие калашников. Рекламата вродила со плод бидејќи продажбата му се зголемила благодарејќи на пушката АК-17.“Почнавме во средата 11 ноември, на денот на воените ветерани. За четири дена за три пати ја зголемив продажбата“, кажал Ник Гинета, директор на продажба на “Nations Trucks“ во Стенфорд на Флорида. Тој за секој продаден пик-ап нудел купон...

Continue reading© All rights reserved. Powered by YOOtheme.
Back to Top