Tag: били

Напнатост на Крим

Руски оклопни возила на улиците И денес во самиот центар на Севастопол се собрале околу петстотини проруски протестанти а пред руската воена база и две оклопни возила. Привремениот претседател на Украина, Александар Турчинов свикал вонредна седница на советот за национална сигурност, поради опасноста од сепаратизмот во Севастопол, но на тоа одговорот бил, оклопни возила на улиците на тој црноморски град. Протестантите кои се собрале на улиците, повторно со извици за подршка на Алексеј Чалиј, кој ден порано беше поставен за нов градоначалник, пишува Guardian. Чалиј е инсталиран по протестите...

Continue reading

Jose Mourighno

Преку масажа до победа

Жозе Мурињо беше во свој препознатлив елемент по големата победа на Манчестер Сити. Жозе Мурињо беше во свој препознатлив елемент по големата победа на Манчестер Сити. Освен тоа што упати честитки за своите играчи, Португалецот истакна дека најзаслужен за победата бил масерот на тимот. „Не се шегувам, пред мечот во соблекувалната на екипата и се обрати нашиот масер Били, инаку Шкотланѓанец. Се обиде да говори англиски, на моменти звучеше како закана. Ништо не го разбравме, барем јас, играчите изгледа го разбраа, затоа што победивме. Јас последен пат разговарав со фудбалерите неколку часа порано“,...

Continue reading

Billy Bob i Jolie

Били Боб ќе снима филм за бракот со Анџелина Џоли

Иако актерката денес е среќно заљубена и ужива во животот со Бред Пит, не била отсекогаш таква. Били Боб Торнтон планира да сними филм за својот брак со Анџелина Џоли. Иако актерката денес е среќно заљубена и ужива во животот со Бред Пит, не била отсекогаш таква. Торнтон планира да ја опише нејзината мрачна страна. Веста за снимањето на филмот ја потврди и продуцентот Александер Родњански изјавуваќи за Variety дека Били ќе биде сценарист и режисер на филмот за неговиот краток но турбулентен брак со Џоли.Филмот има работен наслов “And Then We Drove” а ќе почне да се снима оваа година....

Continue reading© All rights reserved. Powered by YOOtheme.
Back to Top
Ad