Tag: билетите

Билетите на RyanAir во иднина бесплатни

Мајкл О’Лири рекол дека очекува до 2026 година неговата компанија да продава билети по цена од нула денари Ирската авио-компанија RayanAir планира наместо промотивни наскоро да дели бесплатни карти за сите оние кои сакаат да летаат со нив. Шефот на оваа авио-компанија Мајкл О’Лири рекол дека очекува до 2026 година неговата компанија да продава карти за своите летови по цена од 0 денари базна тарифа, а приходи ќе имаат од продадени концесии. „Има визија дека во наредните пет до десет години картите за летови на RayanAir ќе бидат бесплатни“, рекол тој и додал дека во тој случај летовите...

Continue reading

Навивачите во Англија бесни, Вест Хeм прв попушти

Клубот од источен Лондон напарави потег што навивачите го сакаат Вест Хем го направи првиот чекор за помирување со лутите англиски фудбалски навивачи. Клубовите се сѐ побогати, а цените на билетите поскапи. Затоа мнозинството навивачи се огорчени и разочарани во модерниот англиски фудбал. Причината е големиот прилив на пари од ТВ правата. Sky и BT Sport палатиле преку 5 милијарди фунти за три сезони што на клубовите ќе им донесе неверојатно големи суми на пари. Во источен Лондон, клубот на работничката класа одлучи да го направи единственото логично, а тоа е дека во сезоната 2016/2017 годишните...

Continue reading

detektor za lagi

Претставата „Детектор за лаги” на крајот од месецов, повторно пред охридската публика

Влезниците за претставата „Детектор за лаги” за Четврток (20.11.2014) се распродадени! Влезниците за претставата „Детектор за лаги” за Четврток (20.11.2014) се распродадени! Претставата „Детектор за лаги” од Василиј Сигарев, во режија на Ненад Витанов, повторно ќе биде на репертоар на 27.11.2014. Билетите за истата се веќе пуштени во продажба! {loadposition content9}

Continue reading

Vienna New Year concert

Картите за Винескиот новогодишен концерт достигнаа цена од 9.300 евра

За Виенскиот новогодишен концерт, кој е еден од најскапите музички случувања во светот, цената на билетот достигна астрономска цена од 9.392 евра. За Виенскиот новогодишен концерт, кој е еден од најскапите музички случувања во светот, цената на билетот достигна астрономска цена од 9.392 евра. Со овој концерт на Винеската филхармонија Австрија традиционално влегува во новата година, а телевизискиот пренос го следат милиони луѓе ширум светот. Три дена пред концертот, два билета за партер се продаваа 18.784 евра што е 9.392 евра по билет или десетпати повеќе од првичната цена, а влезници за толку...

Continue reading© All rights reserved. Powered by YOOtheme.
Back to Top