Tag: билбао

Силина на групите пред извлекувањето

Еве кој се пласира во Лигата на шампиони Извлекувањето на групите во Лигата на шампиони ќе се одржи во четврток во 17.45 часот во Grimaldi forum во Монако. Најмногу претставници во извлекувањето ќе имаат Шпанците, Германците и Англичаните, по четири тима. Шпанија ќе ја претставуваат Реал Мадрид, Барселона, Атлетико Мадрид и Атлетик Билбао, Германија ќе биде со Баерн Минхен, Борусија Дортмунд, Шалке 04 и Баер Леверкузен, а Англичаните со Манчестер Сити, Ливерпул, Челзи и Арсенал. Реал Мадрид ќе ја брани титулата првак на Европа. Лигата стартува на 16 и 17 септември. Попис на учесниците по силина...

Continue reading© All rights reserved. Powered by YOOtheme.
Back to Top