Tag: бикини

bikini

Како изгледале плажите пред појавата на бикини

Како што температурите растат, така пред сечии очи почнуваат да играат слики од море, плажа, лежалки, бранови. Патувањата на плажа во САД во минатото биле стандардна семејна активност од почетокот на 20 век и со тек на време еволуирале во модерна, крајбрежна активност. Одморите на плажа почнале да стануваат популарни по појавата на железничкиот превоз, како достапно средство за транспорт. Дали некогаш сте се запрашале како изгледале костимите за капење во тој конзервативен свет? Во тоа време постоеле костими за капење, но многу поинакви од она што денес ние подразбираме под костими за капење....

Continue reading

Drew Barrymoore

Дру Баримур мрази фитнес и бикини

Актерката Дру Баримур, која на 38 години го роди своето прво дете, откри дека минатата година во текот на бременоста и израснала преубава козја брадичка и дека била со црвена боја. Актерката Дру Баримур, која на 38 години го роди своето прво дете, откри дека минатата година во текот на бременоста и израснала преубава козја брадичка и дека била со црвена боја. Во неодамнешното интервју, Дру Баримур се осврна на деновите на бременоста. Рече дека брадичката и хиперпигментацијата на нејзините образи биле двете највидливи физички промени на нејзиното тело додека била бремена со првото дете. Минатата...

Continue reading

vogue

Слабо срце, висок притисок? Прескокнете го ова

Oмилениот бикини модел Кејт Аптон продолжува да доминира ова лето. Oмилениот бикини модел Кејт Аптон продолжува да доминира ова лето. Повторно сними секси фотосесија, овој пат за Vogue Spain позирајќи во едноделни костими за капење во стилот на Фара Фосет. 20 годишната русокоса убавица во магазинот Vogue се појавува во пософистицирано издание за разлика од нејзиното нормално позирање во малечки бикини.Магазинот ја нарекува Кејт – Новата девојка на Америка, и ги повикува жените : “Копирајте го нејзиниот став и ќе бидете исто толку експлозивни како Кејт Аптон.” {loadposition...

Continue reading

50 godini james bond

Шпионот и заводникот со дозвола за убивање наполни 50 години

Еден од најуспешните филмски серијали го започна својот живот со филмот „Др. Но“ во 1962 година, каде прв пат Џејмс Бонд го играше Шон Конери, а Урсула Андерс во бели бикини и со нож на половината и постави домашна задача на секоја следна девојка на Бонд. Тој и натаму го пие своето мартини „проматено, не промешано“, прекрасно изгледа во смокинг, патува без пасош и ја спасува планетата, сето тоа со голем број убавици, кои сами му паѓаат во крило. Го прослави 50-от роденден и се вика Бонд, Џејмс Бонд.Еден од најуспешните филмски серијали го започна својот живот со филмот „Др. Но“ во 1962 година,...

Continue reading

bikini

7 милиони жени гладуваат поради бикини

Жените се подготвени да направат баш се за да изгледаат убаво во летната сезона. Доказ за тоа е фактот дека 7 милиони жени годинава гладувале за да изгледаат убаво во бикини на плажа. Оваа импресивна бројка е вистински доказ за тесната поврзаност меѓу жените и различни диети кои ветуваат чуда. Жените се подготвени да направат баш се за да изгледаат убаво во летната сезона. Доказ за тоа е фактот дека 7 милиони жени годинава гладувале за да изгледаат убаво во бикини на плажа. Оваа импресивна бројка е вистински доказ за тесната поврзаност меѓу жените и различни диети кои ветуваат чуда. 7 милиони...

Continue reading

bikini

Како жените ги доживуваат бикините

Скоро 80 отсто од жените мислат дека другите ги осудуваат додека се во костум за капење, покажало истражувањето на магазинот „Фитнес“, спроведено со 1000 испитаници. Скоро 80 отсто од жените мислат дека другите ги осудуваат додека се во костум за капење, покажало истражувањето на магазинот „Фитнес“, спроведено со 1000 испитаници. Скоро половината од нив рекле дека не би облекле бикини, се додека не изгубат пет до десет килограми. – Резултатите покажуваат како жените на комплициран начин го доживуваат своето тело и колку се грижат што мислат другите за нив – објаснува главната уредничка...

Continue reading

Irina

Недепилирана воајерка

Иако изгледа беспрекорнo на насловната страница на последното издание на “Sports Illustrated”, изгледа дека бикини моделот Ирина Шаек не е секогаш подготвена за камерите од близок кадар. Иако изгледа беспрекорнo на насловните страници на списанијата бикини моделот Ирина Шаек не е секогаш подготвена за камерите од близок кадар.Оваа 25-годишна убавица ги откри своите недепилирани нозе откако замина од сетот за снимање на “the Chelsea Handler Show” во Лос Анџелес. Девојката на Роналдо изгледаше модерно во црвено мини-здолниште, црна кожна јакна и високи потпетици во животински...

Continue reading© All rights reserved. Powered by YOOtheme.
Back to Top