Tag: биало

ЧАО за Батиста

Серхио Батиста не е повеќе селектор на Аргентина, соопшти фудбалската федерација на оваа држава. Во понеделникот Батиста имал средба со Извршниот комитет на Аргентинската фудбалска федерација и на неа било донесено решение тренерот да ја напушти позицијата. “Извршниот комитет одлучи да го раскине договорот со Батиста”, соопшти портпаролот на АФА, Енрике Черкис Биало. Батиста го презеде кормилото на Аргентина од Диего Марадона по неуспешните настапи на Светското првенство во Јужна Африка минатата година. Тој прво беше назначен за привремен тренер, а подоцна потпиша перманентен договор....

Continue reading© All rights reserved. Powered by YOOtheme.
Back to Top