Tag: бетинг

funti

Казнети англиски фудбалери поради обложување

Четворица англиски фудбалери се казнети од пет месеци до една година, бидејќи се обложиле на натпревар на нивните клубови во рамки на четвртата лига. Четворица англиски фудбалери се казнети од пет месеци до една година, бидејќи се обложиле на натпревар на нивните клубови во рамки на четвртата лига. Казнети се играчите на Акордингтон – Џејмс Харис, Роберт Вилијамс и Дејвид Маникс, како и фудбалерот на Бјури, Ендрју Манган, соопшти англиската фудбалска федерација (ФА). Еден од казнетите фудбалери настапил на мечот Акордингтон – Бјури, одигран минатата недела, а сите суспендирани погодиле дека...

Continue reading© All rights reserved. Powered by YOOtheme.
Back to Top