Tag: беснеат

Со денови беснеат пожари во струшко

Не стивнуваат шумските пожари во струшко. Пожари беснеат над селата Луково и Нерези на непристапен терен. Жителите бараат помош Центарот за управување со кризи. Пламените јазици не стивнуваат во струшко Нерези.  Скоро десетина денови гори  шумата над селата  во Долни Дрмкол. На терен се само вработените од Шумското стопанство. Во телефонска изјава за ТВМ се жалат дека немаат помош од Центарот за кризи. Единствено на помош дошла Противпожарната единица, која не е во состојба да го сопре ширењето на огнот , бидејќи  теренот е непристапен. Револтирани бараат  помош!„ Сегде гори десет дена веќе...

Continue reading

pozar

Беснеат пожарите во Калифорнија

Двајца пожарникари смртно настрадаа синоќа во возило додека се бореле со пожарот што од средата беснее северно од Лос Анѓелес, соопштија властите. Двајца пожарникари смртно настрадаа синоќа во возило додека се бореле со пожарот што од средата беснее северно од Лос Анѓелес, соопштија властите. Возилото со двете жртви, припадници на пожарникарната единица на округот Лос Анѓелес, излеталo од патот од си уште неутврдени причини и се превртело јужно од градот Актон, педесетина километри северно од Лос Анѓелес, изјави Мајк Брајант, портпарол на пожарникарите. Двајца пожарникари чиј што идентитет и...

Continue reading

Пожарите беснеат низ Европа

Еден човек загина, а една жена се води за исчезната во новиот пожар во Шпанија, во реонот на градот Аренас де Сан Педро, на 120 километри западно од шпанската престолнина Мадрид, пренесоа агенциите. Еден човек загина, а една жена се води за исчезната во новиот пожар во Шпанија, во реонот на градот Аренас де Сан Педро, на 120 километри западно од шпанската престолнина Мадрид, пренесоа агенциите. Човекот загинал кога огнот ја уништил куќата во која тој се наоѓал. Се претпоставува дека и жената била во куќата. Стихијата во реонот на Аренас де Сан Педро уништи 300 хектари шума. Со неговото гаснење...

Continue reading© All rights reserved. Powered by YOOtheme.
Back to Top