Tag: бердих

Време е за нова тениска класика

40-ти јубилеен меѓусебен меч Ѓоковиќ – Надал Најдобриот тенисер на светот Рафаел Надал за противник во финалето на мастерс турнирот во Мајами го има вториот тенисер на светот Новак Ѓоковиќ. Новак ќе проба да ја освои својата четврта титула во Мајами во 20.30 чаот по средноевропско време. Нивниот дуел е јубилеен 40-ти на АТР турнирите, а шпанскиот ас води со 22-17. Последните два меча Ѓоковиќ и Надал ги одиграа во Пекинг и Лондон, двата во финале и во нив славеше Србинот. Интересно е тоа што и двајцата до финалето во Мајами стигнаа без борби во полуфиналето.Томас Бердих го предаде мечот со Надал...

Continue reading© All rights reserved. Powered by YOOtheme.
Back to Top