Tag: берган

ambulantni vozila

Петмина мртви во пад на авион во Источна Џорџија

Пет лица загинале, а две се повредени кога мал авион ја прелетал пистата и се срушил на аеродромот во источна Џорџија, изјавил локалниот шериф. Пет лица загинале, а две се повредени кога мал авион ја прелетал пистата и се срушил на аеродромот во источна Џорџија, изјавил локалниот шериф. Во авионот се наоѓале седум лица од кои двајцата преживеани се префрлени во болница, а идентитетот на загинатите ќе биде откриен откако ќе бидат известени нивните семејства. Портпаролката на Федералната авио-администрација Кетлин Берган во електронското писмо до медиумите навела дека авионот се срушил околу 20.30...

Continue reading© All rights reserved. Powered by YOOtheme.
Back to Top