Tag: Бербатов

Dimitar Berbatov

Бербатов ќе ја пропушти Астон Вила

Напаѓачот на Манчестер Јунајтед, Димитар Бербатов поради повреда на бутниот мускул ќе го пропушти првенствениот натпревар од Премиер лигата против Астон Вила во Бирмингем. Напаѓачот на Манчестер Јунајтед, Димитар Бербатов поради повреда на бутниот мускул ќе го пропушти првенствениот натпревар од Премиер лигата против Астон Вила во Бирмингем. Бербатов се повреди на пријателскиот натпревар помеѓу Србија и Бугарија и од теренот си замина во 28-та минута. Бугарија на средбата претрпе вистински дебакл 6:1, додека Бербатов имаше мала можност да се докаже. Докторите на Манчестер Јунајтед проценуваат...

Continue reading

Бербатов потпиша за „Манчестер Јунајтед“

Драмата околу Димитар Бербатов заврши. Бугарскиот репрезентативец ќе ја продолжи својата кариера во „Манчестер Јунајтед“. Драмата околу Димитар Бербатов заврши. Бугарскиот репрезентативец ќе ја продолжи својата кариера во „Манчестер Јунајтед“. Управата на шампионот на Премиер лигата чекаше до последниот момент на преодниот рок за да го донесе Бербатов, досегашниот член на „Тотенхем“, кој потпиша четири годишен договор за трансверот вреден 38 милиони евра. „Доаѓањето во Манчестер ми е исполнување на сонот. Се радувам на настапот за овој клуб како и на освојувањето на голем број трофеи“, рече...

Continue reading© All rights reserved. Powered by YOOtheme.
Back to Top