Tag: Бенитез

Ел класико ја одредува судбината на Роналдо и Бенитез?

Реал Мадрид ја дочекува Барселона во најголемото дерби на светскиот фудбал Рафаел Бенитез одлучно ги демантираше шпекулациите на шпанските медиуми дека главните играчи на Реал побарале состанок пред Ел класико и побарале промена на тактиката и стилот на игра, за кои се мисли дека е премногу одбрамбен. “Тоа е лага. Дваесет години ги тренирам екипите на ист начин и не планирам тоа да го менувам”, порачал Бенитез на кого опасно му се тресе клупата. Во шпанските медиуми наголемо се шпекулира дека ќе добие отказ ако го загуби најважниот натпревар во првиот дел од сезоната. “Сакам како и сите во клубот...

Continue reading

Rafael Benitez

Бенитез на кормилото на Наполи

Претседателот на Наполи, Аурелио Де Лаурентис на својот профил на Твитер потврди дека Рафаел Бенитез е новиот тренер на фудбалерите од Неапол. Претседателот на Наполи, Аурелио Де Лаурентис на својот профил на Твитер потврди дека Рафаел Бенитез е новиот тренер на фудбалерите од Неапол. „Рафа Бенитез е новиот тренер на Наполи. Човек со огромно меѓународно искуство. Вистински водач“, напиша Де Лаурентис и публикува слика заедно со менаџерот. Воедно информацијата беше објавена и на официјалната интернет страница на шпанскиот стратег каде беше објавена и негова фотографија во друштво со првиот човек...

Continue reading

Alexandra benitez

Министерка, стоматолог и модел

Новиот претседател на Венецуела, Николас Мадуро ги претстави членовите на својот кабинет, но најмногу внимание привлече министерката за спорт Алесандра Бенитез и тоа не поради политичките ставови, туку поради убавината и голотијата. Новиот претседател на Венецуела, Николас Мадуро ги претстави членовите на својот кабинет, но најмногу внимание привлече министерката за спорт Алесандра Бенитез и тоа не поради политичките ставови, туку поради убавината и голотијата. 32 годишната Бенитез, инаку стоматолог по струка, е поранешна олимпијка во мечување. Освен што го може да се пофали со своите успеси,...

Continue reading

rafael benitez

Бенитез заминува од Челзи

Тренерот на „сините“ рече дека е многу сум разочаран поради тоа што навивачите наместо да ја насочат енергијата кон поддршка на фудбалерите го губат времето со него. Тренерот на „сините“ рече дека е многу сум разочаран поради тоа што навивачите наместо да ја насочат енергијата кон поддршка на фудбалерите го губат времето со него. Рафаел Бенитез тренерот на Челзи најави заминување од клупата на „сините“ од Лондон на крајот од сезоната. Ова се случи по синоќешниот дуел од ФА Купот каде навивачите на Челзи и покрај победата над Мидлзброу истакнуваа пароли и скандираа против шпанскиот стручњак. –...

Continue reading

Rafa Beniteza

Сосем заслужена победа

„Црвените“ успеаа конечно да се радуваат по победата над Тотенхем. „Црвените“ успеаа конечно да се радуваат по победата над Тотенхем. Сега Ливерпул е само 1 поен зад Тотенхем во битката за 4-тото место во Премиерлигата. Дирк Кајт го постигна првиот погодок во првиот дел, а потоа од пенал го постави конечниот резултат. Бенитез конечно имаше насмевка во еден натпревар по лошата серија на својот тим досега. „Оваа победа беше многу важна. Играчите покажаа карактер и стигнавме до 3-те поени.“ – вели Бенитез „Работевме напорно и направивме неколку добри шанси во текот на мечот. Задоволен сум.“ На...

Continue reading

Rafael Benitez

Бенитез го одби Ливерпул

Тренерот на Ливерпул, Рафаел Бенитез, одби да го продолжи договорот со овој англискиот прволигаш. Според весникот „Ливерпул ехо“, шпанскиот стратег ќе остане во клубот само доколку добие одврзани раце околу составувањето на екипата.  „Челните луѓе во клубот сметаат дека морам да поднесувам сметка на извршниот директор, но, за мојата судбина одлучуваат резултатите и навивачите, а не извршниот директор“, порача тренерот на моментно водечкиот тим во Премиер лигата.       {loadposition content9}

Continue reading© All rights reserved. Powered by YOOtheme.
Back to Top