Tag: белење

Три корисни трикови за белење на забите без кариес

Трикови за секојдневна хигиена на забите и усната шуплина Храната и пијалоците кои ги конзумираме секојдневно предизвикуваат жолти дамки на забите, но и создава бактерии кои ги уништуваат забите и непцата. Овие три трикови помагаат да ја задржите блескавата насмевка и помагаат при секојдневната хигиена, а воедно се природни и бесплатни. Сол против жолти дамки и лош здив -Во половина лажица морска сол додајте половина лажица топла вода. -Почекајте солта да се стопи -Во растворот потопете ја четката за заби -Темелно исчеткајте ги забите, а потоа измијте ги со млака вода. Масло против кариес и...

Continue reading© All rights reserved. Powered by YOOtheme.
Back to Top
Ad