Tag: белградскиот

ОХРИД СЕ ПРЕЗЕНТИРА НА БЕЛГРАДСКИОТ САЕМ ЗА ТУРИЗАМ

На 41-то издание на  Интернационалниот Белградски саем за туризам, што се одржува од 21- ви до 24 февруари, со бројни активности се промовира Охрид како атрактивна дестинација. По свеченото отворање на саемот,  синоќа во познатиот белградски ресторан  „ Амфора“ се одржа традиционалната „ Охридска вечер“. На 41-то издание на Интернационалниот Белградски саем за туризам, што се одржува од 21- ви до 24 февруари, со бројни активности се промовира Охрид како атрактивна дестинација. По свеченото отворање на саемот, синоќа во познатиот белградски ресторан „ Амфора“ се одржа традиционалната „ Охридска...

Continue reading

Beer fest

Крвав „Бир Фест“ во Белград

Непознат човек со нож ранил десет лица на белградскиот фестивал Бир фест. Во други инциденти на собирот повредени се уште најмалку осум лица. Непознат човек со нож ранил десет лица на белградскиот фестивал Бир фест. Во други инциденти на собирот повредени се уште најмалку осум лица. Повикувајќи се на информации од Министерството за внатрешни работи, српските медиуми јавуваат дека три лица се потешко повредени а седум завршиле со полесни повреди. Причините за нападот се уште не се познати. Од итна помош известиле дека на фестивалот се повредени најмалку 18 лица, бидејќи освен повредените со нож,...

Continue reading

David Guetta

За малку Дејвид Гета ќе го направеа петулица

Белградскиот настап на познатата диџеј ѕвезда Дејвид Гета кој завчера вечер требаше да одржи диџеј-сет на Калемегдан, е откажан поради тоа што непосредно пред концертот се сруши покривот над бината, пренесуваат српските медиуми. Белградскиот настап на познатата диџеј ѕвезда Дејвид Гета кој завчера вечер требаше да одржи диџеј-сет на Калемегдан, е откажан поради тоа што непосредно пред концертот се сруши покривот над бината, пренесуваат српските медиуми. Покривот на бината се срушил во 18 часот додека на сцената предгрупата на концертот “Мистејк мистејк” имале тонска проба. Пејачката на групата...

Continue reading© All rights reserved. Powered by YOOtheme.
Back to Top