Tag: белградската

Уапсен претседателот на белградската општина Палилула

Претседателот на белградската општина Палилула и член на претседателството на владејачката Српска напредна партија (СНС), Александар Јовичиќ, е уапсен под сомнение дека заедно со уште седум лица со незаконски дејствија овозможиле извршување на бесправни градежни работи. Претседателот на белградската општина Палилула и член на претседателството на владејачката Српска напредна партија (СНС), Александар Јовичиќ, е уапсен во четвртокот вечерта. Јовичиќ и уште седум лица се уапсени под сомнение дека со незаконски дејствија овозможиле извршување на бесправни градежни работи на територијата на општина...

Continue reading

Lilic

Поранешен претседател на СР Југославија го интервјуирал Гадафи за Пинк ТВ

На србите им успеа она што не успеаа ни CNN ниту BBC. Како ТВ Пинк доби светска ексклузива? Белградската телевизија “Пинк“ добила интервју со лидерот на Либија, Моамер Гадафи, благодарение на добрите врски на Зоран Лилиќ, поранешен претседател на СР Југославија од средината на деведесеттите години, со арапскиот свет. Интервјуто го водел токму Зоран Лилиќ, кој пред два дена отпатувал во Триполи, за лично да побара од Гадафи помош за евакуација на граѓаните на Србија. Користејќи ја оваа прилика, Лилиќ, кој функцијата претседател на СРЈ ја извршуваше за време на режимот на Слободан Милошевиќ,...

Continue reading© All rights reserved. Powered by YOOtheme.
Back to Top
Ad