Tag: Белами

Craig Bellamy

Се извлекоа само со опомена

Крег Белами од Сити и Гери Невил од Манчестер Јунајтед сепак нема да бидат суспендирани од англиската ФА туку тие само ќе бидат опоменти. Крег Белами од Сити и Гери Невил од Манчестер Јунајтед сепак нема да бидат суспендирани од англиската ФА туку тие само ќе бидат опоменти. Во соопштението на англиската ФА стои: “ФА денес ги опомена играчот на Манчестер Сити, Крег Белами и играчот на Манчестер Јунајтед Гери Невил поради одделнит инциденти предизвикани на неделниот дуел на Олд Трафорд.” “Белами ќе биде контактиран од ФА и ќе биде предупреден за неговото идно однесување на...

Continue reading

Craig Bellamy

Нокаутот на Белами

Напаѓачот на Манчестер Сити, Крек Белами е во центарот на вниманието по градскиото дерби со Јунајтед не само поради постигнатите погодоци туку и поради физичката пресметка со еден фан. Напаѓачот на Манчестер Сити, Крек Белами е во центарот на вниманието по градскиото дерби со Јунајтед не само поради постигнатите погодоци туку и поради физичката пресметка со еден фан. Драматичниот пораз од 4-3 беше тешко прифатен од Белами а својата нервоза тој ја истури кон еден навивач на Јунајтед кој влезе на теренот непосредно по последниот свиреж на судијата. Попалениот навивач се обиде да го малтретира...

Continue reading© All rights reserved. Powered by YOOtheme.
Back to Top
Ad