Tag: бекер

Djokovic i Beker

Борис Бекер е новиот тренер на Ноле

Најдобриот српски тенисер Новак Ѓоковиќ и неговиот нов тренер Борис Бекер и официјално ја започнаа соработката и за прв пат излегоа на терен. Најдобриот српски тенисер Новак Ѓоковиќ и неговиот нов тренер Борис Бекер и официјално ја започнаа соработката и за прв пат излегоа на терен. Бекер на еден од профилите на социјалните мрежи објави фотографија на која е на терен со Новак, неговите браќа и досегашниот тим.Германецот стана прв тренер на српскиот тенисер пред само неколку дена, а веќе ги започнаа подготовките за првиот Грен слем оваа сезона во Австралија, кој започнува на 13. јануари. Горд...

Continue reading© All rights reserved. Powered by YOOtheme.
Back to Top