Tag: безживотно

свр

Пронајдено безживотно тело во кампот „Партизан“ во населбата „Воска“ во Охрид

Нема видливи повреди и траги на насилство врз безживотното тело пронајдено во кампот „Партизан“ во населбата „Воска“ во Охрид. Нема видливи повреди и траги на насилство врз безживотното тело пронајдено во кампот „Партизан“ во населбата „Воска“ во Охрид. Ова беше констатирано од стана на докторите на охридската Брза помош, откако беше извршен увид и медицинскиот преглед врз телото кое денес беше пронајдено во кампот. – Од извршениот увид, предводен од Јавен обвинител во содејство со полициски службеници на СВР Охрид, констатирано е дека се работи за 49-годишниот Есад М. од Охрид кој во СВР Охрид...

Continue reading

svr

Нема траги на насилство на пронајденото безживотно тело

Телото било забележано од случаен минувач во возило Форд паркирано во автокампот „Андон Дуков“. Телото било забележано од случаен минувач во возило Форд паркирано во автокампот „Андон Дуков“. Минувачот го забележал безживотното тело во автомобилот по што веднаш ја алармирал охридската полиција. Полицијата веднаш пристапила на местото заедно со јавен обвинител и го започнала увидот на местото на настанот. Неофицијално се работи за машко лице на 45 годишна возраст и дека во неговиот автомобил е забележан и еден куршум. По налог на јавен обвинител ќе биде извршена обдукција на телото. Порпаролот...

Continue reading

policija

Пронајден леш во близинa на струшкото с. Драслајца

Пронајден леш во близинa на струшкото с. Драслајца . Пронајдено безживотно тело во атарот на струшкото село  Драслајца. Случаен минувач, вчера околу 17 часот, во месноста викана Дупки пронашол леш  во напредна фаза на распаѓање. Телото е пронајдено во близина  на реката Сатеска.   Случајот е веднаш пријавен во полиција. На местото на настанот е извршен увид во присуство на Јавен обвинител и полициски екипи од СВР Охрид и Полициската станица Струга. По наредба на Јавен обвинител безживотното тело е испратено на обдукција на Судска медицина во Скопје за да се утврди идентитетот , информираат...

Continue reading

svr logo

Безживотно тело пронајдено во атарот на с. Рамне

Безживотно тело беше пронајдено од случаен минувач денеска претпладне  во атарот на селото Рамне. Безживотно тело беше пронајдено од случаен минувач денеска претпладне  во атарот на селото Рамне. Станува збор за тело на маж на возраст од 70-тина години. На местото на настанот на увид излезе екипа на СВР  во присуство на  овластени судски и медицински лица. Од СВР информираат дека на телото не биле пронајдени  траги на насилство и додаваат дека според првите сознанија од увидот станува збор за природна смрт,  што ќе биде потврдено по обдукцијата која ќе биде дополнително извршена.    

Continue reading© All rights reserved. Powered by YOOtheme.
Back to Top
Ad