Tag: башар

Башар Ал Асад

Дали е убиен сирискиот претседател Башар Ал Асад?

Амбасадата на Русија во Дамаск не располага со информации за тоа дека претседателот на Сирија Башар ал Асад е убиен, јавува агенцијата “Интерфакс“. Амбасадата на Русија во Дамаск не располага со информации за тоа дека претседателот на Сирија Башар ал Асад е убиен, јавува агенцијата “Интерфакс“. “Не располагаме со информации за смртта на Асад. Овие тврдења веќе беа одречени од арапските медиуми“, посочуваат од дипломатската мисија. Претходно дописникот на “Ројтерс“ во Кабул, Ејми Ферис – Ротман соопшти дека има податоци за тоа дека претседателот на Сирија е мртов. Според американскиот весник...

Continue reading© All rights reserved. Powered by YOOtheme.
Back to Top