Tag: бахраин

Првиот стартен ред за Розберг и Хамилтон

Возачите на Мерцедес очекувано Возачите на Мерцедес Нико Розберг и Луси Хамилтон очекувано ги освоија двете најдобри стратни позиции за трката на Големата награда за Бахраин. По Австралија и Малезија каде пол позицијата му припаѓаше на Хамилтон, овој пат најдобро време отствари другиот возач на Мерцедес, Нико Розберг. И овој пат возачите на Мерцедес доминираа на сите тренинзи во Бахраин освојувајќи ги првите две места, а за разлика од службениот квалификациски, на сите слободни тренинзи Хамилтон завршуваше пред Розберг. Од вториот ред ќе стартуваат Даниел Рикардо од Ред Бул и Валтери Ботас од...

Continue reading

Bahrein i Togo

Фудбалери фантоми

ФИФА го истражува пријателскиот натпревар меѓу Бахраин и Того, откако фудбалската асоцијација на вториве соопшти дека воопшто не ја испратиле својата репрезентација да игра на таков меч. ФИФА го истражува пријателскиот натпревар меѓу Бахраин и Того, откако фудбалската асоцијација на вториве соопшти дека воопшто не ја испратиле својата репрезентација да игра на таков меч.Фудбалските сојузи на двете земји и Меѓународната фудбалска федерација истражуваат што всушност се случило на 7-ми септември во градот Рифа во Бахраин, откако домашната репрезентација се посомневала во формата на противниците. Претставници...

Continue reading© All rights reserved. Powered by YOOtheme.
Back to Top
Ad