Tag: баук

“Можеби Баерн е црна мачка за Реал, но не и за мене”

“Баерн не е никаков баук за мене” “Баерн не е никаков баук за мене. Јас против нив имам добри резултати”, рекол Карло Анчелоти, тренерот на Реал Мадрид, пред првата полуфинална средба против Баерн Минхен во Мадрид. Како тренер на Милан, Карло Анчелоти со Баерн се сретнал 6 пати и билансот му е одличен. Четири победи и два натпревари нерешени, и ниту еден пораз. “Баерн можеби за Реал е некаква црна мачка низ историјата но не и за мене. Добро поминував со нив, но не можам да кажам дека имам дополнителна самодоверба поради тоа. Она што ми дава самодоверба се моите играчи кои ги имам на располагање....

Continue reading

logo

Во Македонија се уште e баук органската храна

Во општина Охрид има само неколку производители и тоа во селото Орман. Aпелираат до останатите да започнат со ваквиот начин на земјоделско производство. Во општина Охрид има само неколку производители и тоа во селото Орман. Aпелираат до останатите да започнат со ваквиот начин на земјоделско производство. Ванчо Стојаноски од село Орман, е еден од ретките земјоделци кои произведуваат органска храна. Заедно со уште неколку соселани поседуваат пластеници во кои вршат производство на раноградинарски и касноградинарски производи. Ваквиот начин на производство не е поскап, бара само поголем ангажман,...

Continue reading© All rights reserved. Powered by YOOtheme.
Back to Top