Tag: Батон

logo

Прес конференција за инвестицијата на „ОДВ Електрик“

На ден 01.10.2014 година во 12 часот во хотел Инекс Горица – Охрид , Директорот на Дирекцијата за ТИРЗ, Виктор Мизо, главниот извршен директор на ОДВ Електрик, Лудвиг Батон и Огнен Цубалевски, извршен директор на компанијата ОДВ Електрик регистрирана во Македонија, ќе одржат прес конференција. На ден 01.10.2014 година во 12 часот во хотел Инекс Горица – Охрид , Директорот на Дирекцијата за ТИРЗ, Виктор Мизо, главниот извршен директор на ОДВ Електрик, Лудвиг Батон и Огнен Цубалевски, извршен директор на компанијата ОДВ Електрик регистрирана во Македонија, ќе одржат прес конференција. Тема...

Continue reading

zimski test f1

Завршија зимските тестови во F1

Зимските тестови пред стартот на сезоната 2013 во Формула 1 завршија. Најбрз во четвртиот и последе ден од третата серија тестови во Шпанија беше Нико Розберг. Зимските тестови пред стартот на сезоната 2013 во Формула 1 завршија. Најбрз во четвртиот и последе ден од третата серија тестови во Шпанија беше Нико Розберг. Пилотот на Мерцедес запиша време 1:20.130 минути и така го подобри постигнувањето на тимскиот колега Луис Хамилтон од саботата. Обиколката на Розберг е најбрзата од двете сесии на патеката “Каталонија”. Втор во вчерашниот пласман остана Фернандо Алонсо со +0.364 заостанување...

Continue reading

Jenson Button

Батон во Мекларен

Шампионот во Формула 1 Џенсон Батон во среда потпиша повеќемилионски договор со Мекларен, екипа во која ќе вози заедно со Луис Хамилтон. Шампионот во Формула 1 Џенсон Батон во среда потпиша повеќемилионски договор со Мекларен, екипа во која ќе вози заедно со Луис Хамилтон. Овој 29. годишен возач беше член на тимот Браун ГП, а оваа година ја освои првата титула во Ф1. Батон изјави дека му претставува големо задоволство што ќе вози во ист тим со ланскиот шампион Луис Хамилтон. {loadposition content9}  

Continue reading

Jenson Button

Џенсон Батон, светски шампион

На претпоследната трка од светското првенство во Формула 1 возена во Бразил на стазата покрај Сао Паоло победата ја однесе Марк Вебер возачот на Ред Бул, додека Џенсон Батон теоретски ја осигура шампионската титула на една трка пред крајот на првенството. На претпоследната трка од светското првенство во Формула 1 возена во Бразил на стазата покрај Сао Паоло победата ја однесе Марк Вебер возачот на Ред Бул, додека Џенсон Батон теоретски ја осигура шампионската титула на една трка пред крајот на првенството. Веќе од самиот старт трката беше возбудлива. Рубенс Баричело ја поведе колоната задржувајќи...

Continue reading

Rubens BAricello

Баричело пред Батон во Монца

Бразилецот Рубенс Баричело стигна до убедлива победа на Италијанското ГП во 1-2 победа за Браун ГП за да ја намали разликата на неговиот клупски колега Џенсон Батон на 14 поени на само 4 трки пред крајот на Ф1 сезоната. Бразилецот Рубенс Баричело стигна до убедлива победа на Италијанското ГП во 1-2 победа за Браун ГП за да ја намали разликата на неговиот клупски колега Џенсон Батон на 14 поени на само 4 трки пред крајот на Ф1 сезоната. Батон се врати на подиумот првпат по шест трки со второто место со 2.8 секунди заостанување зад ветеранот во трка која како да го одбележи финишот на сезоната...

Continue reading

Monako

Батон триумфира во Монте Карло

Џенсон Батон незапирливо ита кон шампионската титула во Формула 1. Трета еден-два победа во втората трка на европско тло. Џенсон Батон од Браун ГП ја продолжи својата Формула 1 сезона од соништата, забележувајќи го петтиот годинашен триумф, на трката низ улиците на Монте Карло. Во кралството како и многу пати досега, поредокот на врвот беше одлучен уште по првиот свиок. Британецот успеа да ја задржи позицијата заработена во квалификациите, неговиот клупски колега, Баричело, го мина Финецот Раиконен.Без поголеми проблеми, белите болиди трет пат годинава успеаја први да ја минат целта, шампионот...

Continue reading

Jenson Baton

Ке падне ли Батон?

Џејсон Батон и тимот на Брон ГП сакаат да ја потврдат доминацијата во Формула 1 сезонава и на утрешната трка (14 ч.) ќе се вози по улиците на Монте Карло.   Џејсон Батон и тимот на Брон ГП сакаат да ја потврдат доминацијата во Формула 1 сезонава и на утрешната трка (14 ч.) ќе се вози по улиците на Монте Карло. Батон победи на четири од досегашните пет трки сезонава. Со евентуална нова победа и во Монако, трката за шампион во „Ф1 циркусот“ може да стане неинтересна уште во првата половина од натпреварувањето. Батон засега има освоено 41 од можните 45 поени и има 14 бода повеќе пред клупскиот...

Continue reading

Jenson Button

Батон растура

Двајцата британски возачи во Формула 1 продолжија со заземањето спротивни краишта од спектрумот минатиот викенд кога Џенсон Батон додаде уште еден плус во својот старт од соништата додека Луис Хамилтон остана да се бори со кошмарот што изгледа како да нема крај за него сезонава. Двајцата британски возачи во Формула 1 продолжија со заземањето спротивни краишта од спектрумот минатиот викенд кога Џенсон Батон додаде уште еден плус во својот старт од соништата додека Луис Хамилтон остана да се бори со кошмарот што изгледа како да нема крај за него сезонава. Браун ГП беше доминантен и во неделната...

Continue reading

Jenson Baton

Батон се поблиску до титулата

По само една трка во која му го препушти врвот на Ред бул во Кина, тимот на Браун и неговиот возач Џенсон Батон ја вратија надмоќта во Светскиот шампионат во Формула 1 со триумфот во трката за Големата награда на Бахреин, трет за нив сезонава. По само една трка во која му го препушти врвот на Ред бул во Кина, тимот на Браун и неговиот возач Џенсон Батон ја вратија надмоќта во Светскиот шампионат во Формула 1 со триумфот во трката за Големата награда на Бахреин, трет за нив сезонава. Успехот на 29-годишниот Британец на патеката „Шахир“ во Манама ја уништи надежта на Тојота дека ќе ја оствари...

Continue reading

  • 1
  • 2


© All rights reserved. Powered by YOOtheme.
Back to Top