Tag: басара

vaterpolisti

Ватерполистите шести

Ватерполо репрезентацијата на Македонија ги заврши предолимписките квалификации во Едмонтон на 6. место. Ватерполо репрезентацијата на Македонија ги заврши предолимписките квалификации во Едмонтон на 6. место.Причина за поразот за избраниците на селекторот Поповски беше очајниот старт на мечот кога во првиот период губеа со 4:0. Во продолжението ватерполистите заиграа далеку подобро и со серија од 3:0 во последната четвртина поведоа со 9:8. Македонија на 1:25 минута до крај имаше предност од 10:9, но Кубада со два гола по ред од кои решавачкиот на 20 секунди пред крај го одлучи победникот. Најистакнат...

Continue reading© All rights reserved. Powered by YOOtheme.
Back to Top
Ad