Tag: Баричело

Rubens Baricelo

Се враќа ли Баричело во F1?

Легендарниот Бразилец Рубенс Баричело можно е од следната сезона да се врати во Формула 1. Според англиските медиуми за 41-годишниот возач е заинтересиран тимот на Заубер, кој во Баричело гледа замена за Ник Хулкенберг, кој е блиску до заминување во Мекларен. Баричело својата последна сезона во Формула 1 ја возеше во 2011. година за екипата на Вилијамс, а во текот на богатата кариера беше дел од Стјуарт и Ферари. Има 11 победи во Ф1 шампионатот. „Постои некоја опција за наредната сезона, а сигурно е дека Баричело ќе биде една од нив. Неговото искуство многу би ни значело“, изјави шефицата на...

Continue reading

Rubens BAricello

Баричело пред Батон во Монца

Бразилецот Рубенс Баричело стигна до убедлива победа на Италијанското ГП во 1-2 победа за Браун ГП за да ја намали разликата на неговиот клупски колега Џенсон Батон на 14 поени на само 4 трки пред крајот на Ф1 сезоната. Бразилецот Рубенс Баричело стигна до убедлива победа на Италијанското ГП во 1-2 победа за Браун ГП за да ја намали разликата на неговиот клупски колега Џенсон Батон на 14 поени на само 4 трки пред крајот на Ф1 сезоната. Батон се врати на подиумот првпат по шест трки со второто место со 2.8 секунди заостанување зад ветеранот во трка која како да го одбележи финишот на сезоната...

Continue reading© All rights reserved. Powered by YOOtheme.
Back to Top