Tag: барал

Под присилба барал простор под закуп

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Струга поднесе кривична пријава против И.Н.(38) од село Велешта, струшко, поради постоење основи на сомнение за сторенo кривично дело „присилба“. Надворешната канцеларија за криминалистички работи Струга поднесе кривична пријава против И.Н.(38) од село Велешта, струшко, поради постоење основи на сомнение за сторенo кривично дело „присилба“. На 18-ти февруари оваа година, во просториите на општина Струга, пријавениот, упатил закани кон Н.В.Г.(44) од Струга, директор на центарот за култура „Браќа Миладиновци“ – Струга, поради одбиено барање...

Continue reading

За своето чудо од јакна барал 20.000 долари, а добил повеќе од 9 милиони

Јакната веќе ја нарачале околу 70.000 луѓе Јакната ја дизајнирал 29-годишниот студент Hiral Sanghavi, а таа во себе содржи сѐ што на било кој патник може да му затреба. Така јакната има петнаесетина функции меѓу кои се и вградено перниче за спиење, маска за очи и специјален џеб со полнач за мобилни телефони. Sanghavi изјавил дека неговата првична цел била по пат на кампања на Kickstarter да собере 20.000 долари, но на крајот собрал неверојатни 9,19 милиони долари и со тоа ја довел својата јакна до статусот на најфансцинантен предмет за облекување. За CNN изјавил дека идејата за креирање на јакната...

Continue reading

Ова е добро да се знае ако ви доцни авионот

Објаснување на Европскиот суд за сите можни тужби во иднина Времето на доцнење на авион се смета од моментот на отворање на првата врата по слетувањето на аеродромот, а не од моментот кога тркалата ќе ја допрат пистата, стои во објаснувањето на Европскиот суд за правда, донесено по спорот кој се водел помеѓу нискобуџетната Germanwings и еден патник кој поради доцнење барал отштета. Патникот барал отштета од Germanwings, тврдејќи дека авионот полетал со доцнење од 3 часа и 10 минути, но од Germanwings одбиле да платат бидејќи авионот на линијата Салзбург – Келн доцнел 2 часа и 58 минути,...

Continue reading

Најчудни жалби на туристи

Кол центар кој прима околу 500 повици дневно Британската туристичка агенција Opodo објавила некои од најбизарните жалби на своите клиенти. Нивниот кол центар прма окол 500 повици во денот, а некои од нив навистина се чудни. -Еден клиент се пожалил на песокот во Мексико тврдејќи дека во него има премногу камчиња од кои едно го оштетил нејзиниот лак на ноктите -Патник во авион побарал нејзината мачка да добие прва класа, а не место во багажникот, бидејќи не можела да поднесе да биде раздвоена од љубимчето. -Еден човек сакал да знае дали му е потребен пасош за неговиот љубимец питон. Тој рекол...

Continue reading

Супербогат шеик бара 60 млади и згодни девојки за работа

Не гради харем а нуди работа од соништата Млади, згодни и модно информирани девојки, овие денови  имаат прилика, во Италија, да се пријават, по мислење на многумина , за работа од соништата. 1 април низ Венеција почнала да кружи приказна како некој супербогат шеик вработува 60 млади и атрактивни жени, кои имаат завидни “шопинг” способности. Иако се чинело дека се работи за првоаприлска шега, сепак веста била вистинита. Имено, тој супербогат шеик бил Rashid bin Saeed Al Maktoum, владетелот на Дубаи и барал асистентки за купување за своите бројни сопругии деца. Барал Италијанки поради нивниот...

Continue reading© All rights reserved. Powered by YOOtheme.
Back to Top