Tag: Барак

Барак Обама официјално ја прифати номинацијата за претседателски кандидат

Сенаторот од Илионис Барак Обама синоќа официјално ја прифати номинацијата за претседателски кандидат на Демократската партија на ноемвриските претседателски избори во САД. Сенаторот од Илионис Барак Обама синоќа официјално ја прифати номинацијата за претседателски кандидат на Демократската партија на ноемвриските претседателски избори во САД. „Со длабока благодарност ја прифаќам номинацијата“, рече Обама во  рамките на 45-минутниот говор пред околу 75.000 приврзаници собрани на спортскиот стадион во Денвер, Колорадо, врз основа на вчерашната одлука на учесниците на изборната конвенција на демократите...

Continue reading© All rights reserved. Powered by Портал ТВМ.
Back to Top