Tag: бандата

Уапсен член на “Пинк Пантер”

Бандата“Пинк Пантер” е позната по кражби на дијаманти Уапсен е член на познатата банда “Пинк Пантер”, по потекло Србин, во близина на Мадрид, соопшти шпанската полиција. Борко Илинчиќ (33) учествувал во кражбата на накит во трговскиот центар во Дубаи 2007 година, што е една од најпознатите кражби во историјата, додава полицијата во соопштението. Шпанската полиција објавила снимки на кои се гледа маскиран маж како го крши излогот од продавницата, го собира пленот и со двајца соучесници бега во луксузен автомобил. По Илинчиќ е распишана меѓународна потерница. Во Емиратите тој е осуден во отсуство...

Continue reading© All rights reserved. Powered by YOOtheme.
Back to Top