Tag: балотели

Лудиот Балотели го пополнил албумот на Панини ама како?

Ја прославил победата над Англија на необичен начин Марио Балотели ја прославил победата, против Англија во првиот круг на Светското првенство во Бразил, на необичен начин. Имено, тоа што е интересно е дека Балотели двете страници од албумот на Панини, посветени на италијанската репрезентација, ги пополнил со омилениот фудбалер – самиот себе. Потсетуваме дека Балотели против Англија го даде победничкиот гол во 50 минута за конечни 2-1. {loadposition content9}

Continue reading

Mario Baloteli

Балотели му донесе победа на Милан

Марио Балотели дебитираше со два погодоци и му донесе победа на својот тим против Удинезе (2-1) во последниот натпревар од 23. коло од Серија А. Марио Балотели дебитираше со два погодоци и му донесе победа на својот тим против Удинезе (2-1) во последниот натпревар од 23. коло од Серија А. На Марио Балотели му требаа точно 24 минути и 17 секунди да го постигне својот премиерен погодок во дресот на Милан. Марио погоди во вториот удар кон голот, додека за споредба, оваа сезона во Премиер лигата во 34 обиди постигна само еден погодок за Манчестер Сити. Стефан Ел Шарави се проби по левата страна,...

Continue reading

Baloteli

(видео)Фудбалерот и интелигенцијата

Наместо да гледаме клипови од мачки кои се на сизифовски маки обидувајќи се да влезат во некоја кутија, тука ни е Марио Балотели. Наместо да гледаме клипови од мачки кои се на сизифовски маки обидувајќи се да влезат во некоја кутија, тука ни е Марио Балотели. Пред да искоментирате било што, имајте на ум дека малиот Марио заработува 200.000 евра неделно од шеиците кои додуша не го плаќаат за да знае да облече маркер, туку за да шиба голови. Интелигенцијата е капацитет на личноста да се однесува на одреден начин, успешно да се справува со предизвиците и да ги постигнува своите цели. Балотели...

Continue reading

Stankovic

Станковиќ го брани Балотели

Средниот играч на Интер, Дејан Станковиќ застана повторно во одбрана на Марио Балотели, кој завојува со сите, понувајќи од тренерот Жозе Мурињо, навивачите, па се до Марко Матераци. Средниот играч на Интер, Дејан Станковиќ застана повторно во одбрана на Марио Балотели, кој завојува со сите, понувајќи од тренерот Жозе Мурињо, навивачите, па се до Марко Матераци.Капитенот на репрезентацијата на Србија вели дека младиот италјански ас е сеуште дете и нормлано е да грешки. „Балотели? Тој е сеуште дете. Го знам тоа затоа што сум татко на 3 деца, а и самиот понекогаш се однесувам како дете. Кога бев...

Continue reading© All rights reserved. Powered by YOOtheme.
Back to Top