Categories
Охрид

Аукција на новогодишни декорации во градинката Росица

Аукција на новогодишни честитики и декорации се одржа во детската градинка Росица. Собраните сретдав од продажбата на  новогодишни мотиви  имаат хумана цел. Хуманоста се учи од мали нозе ,а децата се радуваат на дарувањето велат родителите.

Categories
Свет

Кинези на аукција купија аердором во Шпанија за 10.000 евра

Аеродромот има капацитет за пет милиони патници

Categories
Охрид

Руинираните објекти на некогашната детска болница продадени за 1.220.000 евра

detska bolnicaНеофицијално, скопската компанија Кам Фуд била најповолен понудувач на денешната електронска аукција организирана од Министерството за финансии.

Categories
Охрид

Децата од охридските градинки одржаа продажна хуманитарна аукција

градинка Децата од охридските градинки  одржаа  продажна  хуманитарна аукција.

Categories
Охрид

Во градинката Лихнида се одржа аукција на рачно изработени кукли

аукцијаВо градинката Лихнида се одржа аукција на рачно изработени кукли.

Categories
Свет

Дали е потребен сличен закон и кај нас?

Го заплениле мерцедесот и го продаваат на аукција

Categories
Охрид

Распишан конкурсот за давање на oхридските плажи под концесија

plazaМинистерството бара милион денари банкарска гаранција за учество на електронската аукција.

Categories
Охрид

„ВИА“ ДОО Вевчани ќе ја гради охридската болница

opsta bolnicaКонечно заврши четримесечната неизвесност откако е стопирана изградбата на овој капителен објект. Од оваа фирма се очекува да одговори на барањата на Министерството за здравство и во рок од осум месеци охриѓани да има каде да се лекуваат.

Categories
Спорт

„Украдената“ маичка на Ноле купена за 5.500 долари

ukradena maickaМаичката на светскиот тенисер број еден Новак Ѓоковиќ, која по завршувањето на финалниот дуел на Австралија Опен и беше буквално откраднат од пред рака на 14-годишната Мелиса Кук повторно заврши во нејзините раце откако на една аукција мајката на Мелиса се одлучи да ја откупи за 5.500 долари од омразената Џоел Ротшилд која ја грабна пред тинејџерката.

Categories
Свет

Анонимен Американец поклонил слика на Пикасо вредна околу 10 милиони евра

PicassoСликата “Заспаната девојка“ од 1935 ќе биде понудена на аукција на 21 јуни во  Лондон.