„Фитнес“ премиерно на ТВМ

Post Views: 2 Секој ден од понеделник во петок во терминот во 22:30 часот, ТВМ Започнува со емитување на рускиот ситком „Фитнес“. Не пропуштајте ја урнебесната серија за младата Асја, девојка со вишок на килограми, но недостаток на самодоверба. Кога Нејзиното момче ќе ја напушти на денот на нивната свадба, Асја по секоја цена е решена да му докаже нему но, пред се на себе дека е подготвена да ослаби. Затоа одлучува да започне да вежба, за што веднаш сваќа дека се потребни пари, кои таа впрочем ги нема. Но, Асја не се откажува од намерата и се вработува како фитнес инструктор, со цел...

Continue reading

Руско турската серија „Исток-запад“ на ТВМ Телевизија

Post Views: 1 Од утре во терминот во 21 часот ТВ ТелевизијА започнува со емитување на руско турската хит серија „Исток-запад“. Трогателна приказна, за два света, две култури, две традиции и љубвота која како мост ќе спои две души од два различни света. Ова е приказна за младата русинка татјана, која водена од исконската желба да добие дете ќе замине во Истанбул, каде ќе се вљуби во убавиот млад турски доктор. така започнува нивата љубовна приказна полна со интриги и возбудливи патешествија. „Исток-запад“ на програмата на ТВМ Секој работен ден во 21 часот.

Continue reading

„Првите“ наскоро на ТВМ телевизијА

Post Views: 6 За сите љубители на научната фантастика, ТВМ Телевизија ви ја носи научно фантастичната телевизиска серија „Првите“ со Шон Пен во главната улога. Екипаж на астронаути заминува на првата мисија со човечки екипаж на планетата Марс. на долгото патување ќе се сретнат со голем број пречки, додека ја изтражуваат можноста за колонизација нан црвената планета. Наскоро на ТВМ телевизијА, „Првите“.

Continue reading

„Врати ми ја љубовта“ на ТВМ ТелевизијА

Post Views: 10 Од утре со почеток во 17:30 ТВМ телевизијА започнува со емитување на новата руска мелодрама насловена „Врати ми ја љубовта“. „Врати ми ја љубовта“ е нежна љубовна приказна во најсудената земја во светот, за Вера, младата убава и наивна сиромашна девојка чијашто најважна работа е свирењето на инструментот виолончело. нејзиниот живот се менува кога запознава двајца млади мажи, младиот весел и амбициозен сликар Влад и болно амбициозниот и свиреп бизнисмен Антон. Какви патешествија ја чекаат младата Вера, откријте на програмата на ТВМ ТелевизијА, секој работен ден во 17:30...

Continue reading

Мистерии на дотраените куќи: Смртоносна тапија – недела 22:30

Post Views: 4 За сите љубители на добрите криминални приказни и филмови од жанрот „Кој е злосторникот?“, викендов ќе уживаат во третиот дел од мини серијата, Мистерии на дотраените куќи: Смртоносна тапија – недела 22:30. Шенон Хамер е сопственичка на градежна компанија и истовремено експерт за реставрација на стари куќи од Викторијанската ера.  Во третиот дел насловен како „Смртоносна тапија“, Џуел треба да го открие сторителот на убиство на еден банкар во една стара куќа, пред реновирањето да премине во демолирање. Сабота на ТВМ Телевизија, Мистерии на дотраените куќи: Смртоносна...

Continue reading

Мистерии на дотраените куќи: Конкретен доказ – недела 22:30

Post Views: 5 За сите љубители на добрите криминални приказни и филмови од жанрот „Кој е злосторникот?“, викендов ќе уживаат и во вториот дел од мини серијата, Мистерии на дотраените куќи: Конкретен доказ – недела 22:30. Oткако ќе открие остатоци од човечки скелет во подрумот на куќа која ја реновира, Шенон е со намера да открие кој е причината за ова злосторство, составувајќи дел по дел од мистериозната сложувалка, оставени во дневникот на самата жртва. Премиерно, оваа недела на ТВМ Телевизија, Мистерии на дотраените куќи: Конкретен доказ – недела 22:30.

Continue reading

Мистерии на дотраените куќи: Местенки за убиство – сабота 22:30

Post Views: 7 За сите љубители на добрите криминални приказни и филмови од жанрот „Кој е злосторникот?“, викендов ќе уживаат во првиот дел од мини серијата, Мистерии на дотраените куќи: Местенки за убиство – сабота 22:30. Шенон Хамер е сопственичка на градежна компанија и истовремено експерт за реставрација на стари куќи од Викторијанската ера. За време на реновирање на една од тие недвижнини, Шенон, ќе најде докази за таинственото минато на една куќа и истовремено ќе предизвика лавина од немили настани. премиерно, оваа сабота на ТВМ Телевизија, Мистерии на дотраените куќи:...

Continue reading

„Најдобар од најдобрите 3 и 4 дел“- Сабота и недела 22:30

Post Views: 0 Повторно овој викенд љубителите на боречките вештини, ќе уживаат во американската акциона мини телевизиска серија „Најдобар од најдобрите“ во 22:30 ТВМ ТелевизијА. Во овие две продолженија противници на најдобрите се група на неонацисти и руската мафија.Не пропуштајте ги најдобар од најдобрите 3 и 4 дел Сабота и недела премиерно во 22:30 на програмата на ТВМ ТелевизијА.

Continue reading

„Најдобар од најдобрите“- Сабота и недела 22:30

Post Views: 2 Од овој викенд љубителите на боречките вештини, ќе уживаат во американската акциона мини телевизиска серија „Најдобар од најдобрите“  со Ерик Робертс во главната улога. Тим од САД ќе се натпреварува во Теквондо против тим на Кореа на меѓународен натпревар. Составен од борци од целата држава , тимот ќе се соочи со предизвици, како меѓусебниот ривалитет и желбата за целосна доминација на турнирот. Сабота и недела премиерно во 22:30 на програмата на ТВМ ТелевизијА.

Continue reading

„Семејни вредности“ : понеделник – петок 21 часот

Post Views: 11 Од утре на програмата на ТВМ ТелевизијА, секој ден од понеделник до петок во 21 часот, руската мелодрама, „Семејни вредности“. Главна хериона во серијата е Татјана која е талентирана и трудољубива примабалерина на московскиот театар. Ќерка е на позната примабалерина Ана, а има брат Игор и сестра Олга. Секоја недела Ана Павловна го собира своето големо семејство за заеднички ручек. Децата и внуците на масата ги споделуваат своите достигнувања и планови за кариера, едни со други. Игор и Олга избрале за себе посуптилни занимања, но секој е успешен во својот бизнис и е...

Continue reading

Митика: Некромансер – Сабота 22:30

Post Views: 0 Заробена во живот на сигурно ропство, младата Марек сонува како еден ден ќе стане голем волшебник. Кога судбината ќе замеша прсти, Марек ќе се сретне со младата волшебничка Тила, па заедно со неа ќе успее да се извлече од канџите на нејзиниот господар, со кои заедно ќе тргнат во епска потрага за да и помогнат на Тила да ја спаси нејзината сестра од страшниот трол. Не ја пропуштајте новата мини серија од жанрот на епската научна фантастика, Митика: Потрага по херои, во деновите од викендот во 22:30 премиерно на ТВМ ТелевизијА.

Continue reading

Митика: Потрага по херои – недела 22:30

Post Views: 2 Заробена во живот на сигурно ропство, младата Марек сонува како еден ден ќе стане голем волшебник. Кога судбината ќе замеша прсти, Марек ќе се сретне со младата волшебничка Тила, па заедно со неа ќе успее да се извлече од канџите на нејзиниот господар, со кои заедно ќе тргнат во епска потрага за да и помогнат на Тила да ја спаси нејзината сестра од страшниот трол. Не ја пропуштајте новата мини серија од жанрот на епската научна фантастика, Митика: Потрага по херои, во деновите од викендот во 22:30 премиерно на ТВМ ТелевизијА.

Continue reading

Со Вашата регистрација, неделно ќе добивате е-порака со најважните информации од регионот.


© All rights reserved. Powered by YOOtheme.
Back to Top