Трамп најави нова социјална мрежа до крајот на месецов

Поранешниот американски претседател Доналд Трамп ќе лансира сопствена апликација за социјални медиуми, TRUTH Social, за која рече дека „ќе им се спротивстави на големите технолошки“ компании како Твитер и Фејсбук кои му забранија да ги користи нивните платформи. 

 |   | 

Поранешниот американски претседател Доналд Трамп ќе лансира сопствена апликација за социјални медиуми, TRUTH Social, за која рече дека „ќе им се спротивстави на големите технолошки“ компании како Твитер и Фејсбук кои му забранија да ги користи нивните платформи.

TRUTH Social ќе биде создадена преку нова компанија формирана со спојување на групацијата „Трамп медиа и технологија“ и специјална компанија за аквизиција, се вели во соопштението за печатот што двете организации го објавија синоќа.

Живееме во свет каде што Талибанците имаат огромно присуство на Твитер, но вашиот омилен американски претседател е замолчен. Ова е неприфатливо. Возбуден сум што ќе ја испратам мојата прва TRUTH (ВИСТИНА) за TRUTH Social многу наскоро – вели Трамп.

Социјалната мрежа, поставена за бета-лансирање во следниот месец и целосна реализација во првиот квартал на 2022 година е првата од трите фази во плановите на компанијата, проследена со претплата за видео услуги наречена TMTG+ која ќе содржи забава, вести и подкасти, се наведува во соопштението за печатот.

Со Вашата регистрација, неделно ќе добивате е-порака со најважните информации од регионот.


© All rights reserved. Powered by YOOtheme.
Back to Top