СЕВЕРНОКОРЕЈСКИ ВОЈНИЦИ СО ГЛАВА КРШАТ БЕТОНСКИ БЛОКОВИ

Севернокорејските државни медиуми објавиле видео на кое се прикажани тамошните војници како со глава и со раце кршат бетонски блокови, виткаат челични шипки.

 |   | 

Севернокорејските државни медиуми објавиле видео на кое се прикажани тамошните војници како со глава и со раце кршат бетонски блокови, виткаат челични шипки.

Видеото е направено за време на егзибициjата на одбранбените способности на војската која е одржана во Пјонгјанг, а меѓу гледачите бил и севернокорејскиот диктатор Ким Јонг Ун.

На снимката се гледа како војници со раце и глава уништуваат цигли и плочки, лежат на искршено стакло и клинци додека други војници со чекани кршат бетонски плочи на нивните тела.

Големото финале на егзибицијата е кога двајца војници со вратови виткаат железни шипки и со силата на мускулите кршат ланци околу телата.

Севернокорејските медиуми наведуваат дека егзибицијата е одржана за да се прикаже на непријателите дека војниците имаат челични тупаници со кои го штитат мирот.

Со Вашата регистрација, неделно ќе добивате е-порака со најважните информации од регионот.


© All rights reserved. Powered by YOOtheme.
Back to Top